Виртуальный кабинет учителя белорусского языка

Электронные средства обучения

Проекты- победители конкурса “Компьютер. Образования. Интернет”

Iнтэрнэт-платформа «Падабайкі роднай мове»
    – Автор: Горчичко Н.В.; УО «Государственная гимназия № 1 г. п. Зельва» Гродненской области
    – 2017 г.
    – Посмотреть презентацию проекта >>>
    – Перейти к проекту >>>
   Навучальна-метадычны дапаможнік «Матчына мова»
    – Авторы: Беднякова И. В., Назарчук А. В., Кравченко О. В.; ГУО «Средняя школа № 6 г. Рогачева»
    – 2015 г.
    – Посмотреть презентацию проекта >>>
    – Перейти к проекту >>> (проект временно не доступен)
   Размаўляй са мной па-беларуску!
    – Автор: Силюк Н. В.; ГУО «Учебно-педагогический комплекс Юратишковский ясли-сад — средняя школа»
    – 2014 г., объем — 87 Мб
    – Скачать проект >>>

Белорусская цифровая библиотека http://library.by/

Пералік вучэбных дапаможнікаў для падрыхтоўкі да тэсціравання па беларускай мове

1.​ Малажай Г.М. Беларуская мова: Дапаможнік для падрыхтоўкі да абавязковага цэнтралізаванага тэсціравання. – Мн.: Аверсэв, 2004.

2.​ Малажай Г.М. Цэнтралізаванае тэсціраванне: беларуская мова: Тэсты (прыкладныя варыянты) з адказамі. – Мн.: Аверсэв, 2004.

3.​ Тэсты: Беларуская мова: Матэрыялы для падрыхтоўкі да цэнтралізаванага тэсціравання / УА Рэспубліканскі інстытут кантролю ведаў. – Мазыр: ТАА “Белы Вецер”, 2003.

4.​ Цыбульская С.І. Беларуская мова: Вучэбна-трэніровачныя тэсты для падрыхтоўкі да тэсціравання і экзамену. – Мн.: ТетраСистемс, 2005.

5.​ Цыбульская С.І. Беларуская мова: Інтэнсіўны курс падрыхтоўкі да тэсціравання і экзамену. – Мн.: ТетраСистемс, 2004.

6.​ Цыбульская С.І. Беларуская мова: 10 – 11-ы класы: Тэсты – 2-е выданне, выпраўленае і дапрацаванае. – Мн.: Сэр-Віт, 2004.

7.​ Цэнтралізаванае тэсціраванне: Беларуская мова: Зборнік тэстаў / Рэспубліканскі інстытут кантролю ведаў. – Мн.: ПУП “Изд-во Юнипресс”, 2005.

8.​ Валочка, Г.М., Лаўрэль, Я.М., Язерская, С.А., Беларуская мова: дапаможнік для падрыхтоўкі да цэнтралізаванага тэсціравання / Г.М. Валочка, Я.М Лаўрэль, С.А.Язерская. – Мінск, “Новое знание”, 2010. – 706 с.

9.​ Клундук, С.С., Якубук, Н.Р. Беларуская мова: усе складаныя тэмы: тэорыя і практыкаванні / Мінск, “Аверсэв”, 2010. – 156 с.112 с.

10.​ Цэнтралізаванае тэсціраванне. Беларуская мова: аналіз памылак:Аналіз памылак ЦТ 2011 года. Каментарыі да адказаў. Методыка разліку тэставага бала. Трэніровачныя заданні / Рэсп.ін-т кантролю ведаў М-ва адукацыі Рэсп.Беларусь.- Мінск: Аверсэв, 2012, -156 с.